Pick Up Artist

Tematyka relacji damsko -męskich

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-09-25 19:48:31

Hache

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 37
Punktów :   

Siła spokoju, jakże ważna cecha

Siła spokoju

Czym tak na prawdę jest spokój?.

Spokój to nic innego jak pozytywny stan ducha, dzięki któremu możemy wyjść z każdej sytuacji nie zależnie od tego jak trudna Ona jest.
Spokój, to tak na prawdę sztuka radzenia sobie w życiu , mianowicie poprzez wyeliminowanie złego toku myślenia, oraz najszybszych rozwiązań pod wpływem złej chwili ,którą prowadzą nerwy. To stan pozbawiony negatywnych emocji i odczuć prowadzących często do sprzeczek, kłótni, oraz siłowych rozwiązań. Każdy z Was na pewno odczuwał nie raz złość oraz inne negatywne emocje, które przeszkadzają w pozytywnym myśleniu .. gdyż czasami bywa tak,
że te negatywne emocje sięgają zenitu a my przestajemy to kontrolować wpadając w szał... Nie liczymy się z konsekwencjami ,które będą miały
miejsce później.. Czasem jest tak ,że nie potrafimy się opanować i wyrządzamy wiele szkód. Nie tylko sobie , lecz często też najbliższym ,
lub innym ludziom. . . Jednak najgorsze co jest w tym wszystkim to, to że zaczynamy myśleć jak już jest za późno, wtedy  dopiero przychodzą pomysły ,które ukazują nam inne ,lepsze rozwiązania ,które nie niosą za sobą konsekwencji. Tylko wtedy te myślenie nie jest już nic ważne.

Czas na krótką historię nawiązującą właśnie do tego co opisałem powyżej :

Pewnego dnia do Marka przyszła Monika, Marek już na wejściu wyczuł ,że coś jest nie tak.. Nie pomylił się.
Monika przyznała się, że Go zdradziła z Rafałem , przespała się z Nim.. Marek wpadł w szał, nie myśląc nad niczym .. powiedział ,że Go zabije za to, a ją pchnął tak bardzo, że Monika przewróciła się na ziemię , chłopak wybiegł z domu i spotkał Rafała na osiedlu.. Podbiegł do niego cały w nerwach, trząsł się z gniewu i nie zastanawiając się nad niczym uderzył Go ,że ten przewrócił się na ziemię a następnie Marek zaczął Go kopać , wyzywać ..
Zostawił Go pokrwawionego .. Wrócił do domu, nastała noc emocje opadły.. Następnego dnia, do Marka zapukała policja, został aresztowany
bo Rafał wniósł na Niego skargę o pobicie , miał również połamane żebra, co nie skończyło się dobrze dla Marka.
Dopiero w drodze na komisariat , Marek zaczął myśleć .. " Zrobiłem ,źle.. Mogłem to inaczej rozwiązać" Ale było już za późno
Musiał ponieść konsekwencje za swoje czyny. Mógł być zły tylko na siebie.

Poprzez chaos panujący w jego głowie , nie przemyślał tego co może się wydarzyć, negatywne odczucia przejęły kontrolę nad jego umysłem
doprowadzając Go do jeszcze gorszych problemów.. 
Sztuką właśnie jest, w takich chwilach usiąść i zastanowić się, opanować swoje emocje i wyciągnąć wnioski oraz znaleźć rozwiązanie ,które jest godne podziwu

Bo np :

W innym mieście do Szymona przyszła pewnego dnia Magda.. Magda powiedziała swojemu chłopakowi ,że zdradziła Go na imprezie ponieważ Jego
tam nie było (miał jakąś ważną sprawę o której poinformował ją przed imprezą ) ,mimo wszystko z tego powodu była smutna i trafił się Igor, który to wykorzystał. Szymon był zdenerwowany, miał ochotę wydrzeć się na Magdę i zemścić się na Igorze.. Ale, zrobił inaczej.
Wyprosił Magdę z domu. Położył się na łóżku, poczekał aż nerwy przysłabną i zaczął wyciągać wnioski oraz chciał wymyśleć jakieś rozwiązanie tego problemu.
Po godzinie zastanawiania się nad tym wszystkim, powiedział do siebie :
- Ona nie jest warta tego by robić sobie kolejne problemy z powodu zdrady, nie potrafiła mnie zrozumieć, zdradziła mnie więc na mnie nie zasługuje.
- Igor, gdybym wtedy wybiegł mógłbym mieć problemy, bo na pewno bym Go uderzył. Ale w sumie, pokazał mi ,że tak na prawdę Ona mnie nie szanuje.
Trudno stało się, muszę o tym zapomnieć i dam sobie z Nią spokój.

Obaj mieli taki sam problem, tylko Szymon miał w sobie bardzo cenną cechę charakteru jaką jest siła spokoju ,potrafił dzięki Niej ogarnąć wszystkie myśli , przytoczył sobie argumenty za i przeciw i znalazł odpowiednie rozwiązanie
Dzięki właśnie tej cesze , możemy wiele osiągnąć .
Bo człowiek wtedy Gdy ma wyciszony umysł potrafi podjąć odpowiedzialne decyzję oraz nawet z najgorszej sytuacji znaleźć pozytywne wyjście

Bo spokój to tak na prawdę lekarstwo na wszystko !.

Nie tylko w trudnych życiowych momentach ta cecha jest bardzo ważna..
- Rozmawiając z drugim człowiekiem ,potrafimy dojść do porozumienia, albo odpuścić w odpowiednim momencie nie prowadząc tej rozmowy do jakiejś
dziecinady . A raczej nikomu nie podoba się przekrzykiwanie drugiej osoby w celu , zdobycia przewagi nad jej zdaniem. To nawet nie jest rozmowa.
- Robiąc jaką kolwiek rzecz, spokój zapewnia Nam opanowanie, które prowadzi do perfekcji lub dobrze wykonanej pracy.
A często gęsto gdy coś Nam nie wychodzi, zaczynamy się złościć i jest jeszcze gorzej niż na początku..


Ta cecha również wlicza się do cech atrakcyjności .


Bądź co bądź sobą

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbzpbf.pun.pl www.superskuter.pun.pl www.topeleven.pun.pl www.badboys95.pun.pl www.clan-lsg.pun.pl